X
تبلیغات
زولا

دلداده
 
قالب وبلاگ

بسم الرب الحسین


عید صیام امد و ماه صیام رفت

لطف تمام امد وفیض تمام رفت

شب عید فطر و لطف خدا باز تازه شد

گرد غم گناه ز جان عوام رفت


بر سفره رمضان نشستیم و از خوان آسمانى خداوند لقمه هاى راز بر گرفتیم ؛ بال در بال ملایک به ملکوت پرواز کردیم . یک ماه بر سفره خداوند میهمان بودن ، وجود ما را به خصلت دوستان خداوند اذین بست و اینک به عید فطر در آمدیم .
در ماه صیام گرسنگى و تشنگى را تجربه کردیم . دهان ، چشم ، گوش و فکرمان را از شبهه ها برحذر داشتیم . پاکى را در همه اعضا و جوارح خویش جارى و سارى کردیم و پاک شدیم . به صفت پارسایان اراسته شدن ، عرصه و مجال مى طلبد و حضرت حق این عرصه و مجال را در رمضان فراهم آورده است . به نشان پارسایى در عید فطر به سفره نیازمندان رونق مى بخشیم و یک صاع از غذاى خویش را به آنان هدیه مى دهیم .  فطریه مومن ، ظرف وجود اوست .  نور دل خویش ‍ را بر تاریکیها مى افکنیم و روشنى صفا و طراوت را همه جا گستر مى کنیم .


ارى ، در مکتب ما پایان رمضان یک جنبش ، یک تحول و یک آغاز است . اما تحقق این تحول در صورتى است ، که به راستى حقیقت رمضان را دریافته باشیم و حلول ماه را در درونمان دیده باشیم .  همه باید شادمان باشند، غبار غم از چهره فرو ریخته و هیچ نشانى از یاس دیده نشود.

اما رمضان که تمام شد، رسالت ، آغاز مى شود.

ارى کسى که مدرک رمضان را در عید فطر مى گیرد، سخت مسئول است ، و چشمها سخت نگران کارش و اندازه صداقتش .


دیگر تو ان فردى نیستی که بسیار مى خوابید، بسیار لذت مى برد، بسیار مى هراسید و بسیار فریب مى خورد

م اکنون فردى هستى که بسیار اگاه است ، بسیار فداکار است ، بسیار محکم و سخت است ، عاشق مردم است ، دوستدار ازادى و عدالت است ، دشمن سیاهى و جنایت است ، بیزار از نیرنگ و فریب است ، بنده مخلص خدا و معتقد به مکتب ازادیبخش محمد (ص ) است .

تو اکنون ان موجود ناتوانى نیستى که مى ساختند، بلکه افریدگارى هستى که مى سازى ، خلق مى کنى و دگرگون مى نمایى . تو دیگر ان مومن عزلت گزین نیستى که کارش نه به نمرود بود و نه به ابراهیم . تو حالا یک پارچه آتشى ؛ یک فریادت یک صاعقه ، یک شهاب ، یک طوفان ، یک سیل خروشان علیه پلیدیها.

اما تو که تا این حد اوج گرفته و به خدا نزدیک شده ای و یک سیل خروشان علیه پلیدیها. هشیار باش که شیطان نمرده است

شیاطینی که در زنجیر حضرت حق بودند در این ماه دوباره ازاد شدند

و با این شرایط است که باید مایه فخر حضرت حق باشیم و ثابت کنیم که همانا اشرف اشرف مخلوقات شیعیان مولای متقیان  امیر مومنان  علی (ع)هستند...

دشمن بیکار نشسته و وسوسه هاى درونمان پایان نیافته است . بکوشیم تا همیشه یا در اردوگاه رمضان باشیم یا در جبهه محرم ...

عشقش به تلخی نمی رود چون عشق الهی است ومدد وکرامتش از روی مهرورزی و عادت است


عید سعید فطر بر تمام مسلمانان جهان  مبارک بادپ.ن:

تو یعنی شما.... که 30 روز هم پیمان و هم قسم شدید تا افتخاری دیگر بر دفتر عشقتان رقم بزنید و دل صاحب و سرورمان .ولیعصرمان را خوشنود کنید تا شاید لبخندی هر چند کوتاه بر لبان امام و پیشوا و سرورتان بنشانید و دلشان را شاد و رضای خدا را جلب کنید...

ترک معصیت کار ... با یک چنین هدف والایی...[ پنج‌شنبه 18 شهریور‌ماه سال 1389 ] [ 08:47 ب.ظ ] [ م.الف ] [ نظرات (16) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 42972

ریش